امروز: سه شنبه ۱۴-تیر-۱۴۰۱ / الثلاثاء 06-ذو الحجة-1443 / Tuesday 2022-July-5

مناسبت روز
پیام روز :

طرح برجام ۲ و ۳ کوتاه آمدن مقابل آمریکا است

طرح برجام ۲ و ۳ کوتاه آمدن مقابل آمریکا است

امام جمعه سرخرود:

طرح برجام ۲ و ۳ کوتاه آمدن مقابل آمریکا است

امام جمعه سرخرود کلید واژه طرح برجام ۲ و ۳ در زبان مسؤولان اجرایی کشور را مبتنی بر کوتاه آمدن در مقابل آمریکا دانست و گفت: عده‌ای که در اوایل انقلاب هم با جنگ تحمیلی مخالف بودند سر مخالف با حضرت امام (ره) سر دادند که الان هم عده‌ای در داخل می‌گویند در مقابل آل‌سعود یهودی با تفکر قرون وسطایی باید مذاکره کرد و بر علیه مقاومت سخن می‌گویند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، حجت‌الاسلام سید محمود موسوی‌آملی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی این شهر با سفارش عموم آحاد جامعه به تقوا الهی، اظهار کرد: مردم ایران همراه با ولی فقیه زمانه امام خامنه‌ای به دنبال هویت ملی هستند.

وی با بیان اینکه مردم ایران مسلمان و دارای تفکر انقلابی هستند، افزود: عمق تاریخی نظام مقدس اسلامی هرگز اجازه نمی‌داد که سند ۲۰۳۰ در کشور اجرایی شود و به همین دلیل مخالفت خود را با اجرایی شدن این سند نشان دادند که این پافشاری و هشدارهای نائب عام امام زمان (عج) باعث ملقی شدن آن شده است.

امام جمعه سرخرود با تاکید بر اینکه این مهم نشان از این دارد که پیگیری‌ها و همدل بودن با ولی زمان باعث عزت و اقتدار نظام می‌شود، تصریح کرد: دولت نیز باید نسبت به این منویات تمکین کرده و در همین راستا گام بردارد.

موسوی‌آملی کلید واژه طرح برجام ۲ و ۳ در زبان مسؤولان اجرایی کشور را مبتنی بر کوتاه آمدن در مقابل آمریکا دانست و بیان کرد: عده‌ای که در اوایل انقلاب هم با جنگ تحمیلی مخالف بودند سر مخالف با حضرت امام (ره) سر دادند که الان هم عده‌ای در داخل می‌گویند در مقابل آل‌سعود یهودی با تفکر قرون وسطایی باید مذاکره کرد و بر علیه مقاومت سخن می‌گویند.

وی با بیان اینکه این ملت هشدارهای رهبری نظام درباره برجام ۲ و ۳ همانند سند ۲۰۳۰ را به نصب‌العین قرار داده و هرگز در مقابل آمریکا و سیاست‌های منطقه‌ای آن ذره‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد، از مسؤولان خواست به دنبال اولویت کشور بوده و بعضی از مسائل بی‌اعتبار و بی‌اهمیت و فرعی را به عنوان یک مسأله اصلی درشت نکنند.

حجت الاسلام موسوی آملی با اشاره به اینکه برخی در مورد سند ۲۰۳۰ می گفتند به آقا گزارش‌های نادرستی دادند و ایشان صریحاً اذعان کردند گزارش‌های ما گزارش‌های درستی است، خواستار این شد که طبق آیه قرآن حق را با باطل مخلوط نکنند و حقیقت را پنهان نکنند.

وی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید دقت کنند سخنانی را عنوان نکنند که به همراه کشورهای منطقه غرب آسیا در پازل طرح خاورمیانه جدید آمریکا که در دولت جورج بوش طرح‌ریزی شده تأمین امنیت رژیم صهیونیستی شود، ادامه داد: آمریکا عمده‌ترین مانع بر سر اجرایی نشدن این طرح را وجود محور مقاومت به رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران می‌داند و از این رو اقدامات محدود کننده قدرت و اقتدار ایران در منطقه در قالب تحریم‌های اقتصادی، جنگ‌های نیابتی با متحدان منطقه ای و محاصره نظامی و تشکیل پایگاه‌های نظامی در اطراف ایران برآمده است.

امام جمعه سرخرود با بیان اینکه آمریکا در چنین فضایی به بهانه حمایت از حقوق بشر و منع اشاعه تسلیحات کشتار جمعی ایران را مورد تحریم‌های موشکی و حقوق بشر قرار می دهد، خاطرنشان کرد: در کش و قوس توافق هسته‌ای و به دست آمدن برجام هسته‌ای بسیاری از تعمدات طرف مقابل به‌وسیله تحریم‌های جدید خنثی شده است که به قول وزیر امور خارجه کشورمان جسم و روح برجام را نقض کرده‌اند و ایران اسلامی در مقابل کشورهای متخاصم و متحجر که خصومت ریشه‌ای دارند و یک قرن است که مجری طرح‌های منطقه‌ای قدرت‌های بزرگ هستند به منافع کشور آسیب نخواهد زد.

موسوی‌آملی گفت: ایران اسلامی به خوشبینی‌های مفرط اصلاح‌طلبان و مدافعان برجام منطقه@ای با محور مقاومت و دفاع از مظلومان عالم و مردم مظلوم فلسطین یمن، بحرین، سوریه و عراق پاسخ محکمی خواهد داد.

وی اظهار کرد: کشورهای منطقه تبدیل به کشورهای پیرو و فاقد قدرت و اقتدار شدند و توان بازیگری در منطقه و در جهان را ندارند و همیشه آماده پذیرش قدرت‌های بزرگ در داخل کشورهای خود هستند و در این میان ایران اسلامی با روحیه انقلابی و جهادی در مقابل قدرت‌های بزرگ خود را قوی کرده و پاسخ کوبنده ای را به تروریسم بین‌المللی و منطقه‌ای خواهد داد.

وی افزود: دشمنی و خصومت شیطان بزرگ در ناامن سازی کشور تا حدی است که اصلی‌ترین نیروهای تامین امنیت و ثبات کشور را تحریم می‌کنند که این نشان از این دارد که آمریکا و صهیونیسم در نقشه‌ای که برای کشورهای منطقه و مسئله فلسطین داشته اند ناکام ماندند و آنچه استکبار جهانی و دشمنان ملت ایران در سوریه، عراق، یمن، بحرین، افغانستان، پاکستان خواسته‌اند تحقق پیدا نکرده‌اند و حتی در اروپا نقشه‌های‌شان نقش بر آب شده است.

موسوی‌آملی با تاکید بر اینکه دشمنان در کشور ما نیز بعد از ۳۸ سال نتوانستند به نتیجه برسند و هرگز هم به نتیجه نخواهند رسید و این آرزو را به گور خواهند برد، تصریح کرد: افراد موثر در دولت آمریکا صریحاً گفتند ما تحریم‌های ایران را تشدید کنیم که مردم را به خیابان‌ها بکشانیم که این عمل آنها موجب شد مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها این انسجام ملی، وحدت ملی و حماسه ملی را آفریدند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی با ضرورت ایجاد فضایی جدید از همکاری و کار و تلاش و اعتماد نکردن به آمریکا به ملاک‌های درست تصمیم‌گیری می‌رسد، بیان کرد: مسؤولان باید این اعتماد ۴۰ میلیونی مردم را به نظام مقدس اسلامی را با تلاش و ایستادگی در مقابل توحش و تفرعن بین‌المللی و منطقه‌ای پاسخ محکم دهند و نه اینکه با تفسیرهای غلط به دنبال تقسیم کردن مردم باشند.

امام جمعه شهر سرخرود با بیان اینکه مسؤولان باید تسامح را کنار گذاشته و سیاسی بازی نکنند، ادامه داد: مدیران باید نقشه راه روشن و کاملی را داشته و به آن عمل کنند.

موسوی‌آملی با تاکید بر اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری مسائل ما با آمریکا قابل حل نبوده و مشکل آنها با ایران انرژی هسته‌ای، حقوق بشر نیست، گفت: اینها همه بهانه است و امریکا با استقلال کشور مخالف است و در واقع از آنجایی که می‌دانند ما ملتی هستیم که از دفاع از فلسطین و مظلومان عالم و حقوق خودمان هرگز کوتاه نخواهیم آمد، با این نظام و اقتدار جمهوری اسلامی ایران مخالف هستند.

انتهای پیام/۸۶۰۲۲/ج

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.