امروز: جمعه ۱۵-مهر-۱۴۰۱ / الجمعة 12-ربيع أول-1444 / Friday 2022-October-7

مناسبت روز
پیام روز :

بخشی از بد عهدیها وجنایات امریکا در ایران

بخشی از بد عهدیها وجنایات امریکا در ایران

تحریمهای اخیر امریکا ونقض روح و جسم برجام ، انگیزه ای شد که با برشماری و ملاحظه بخشی از جنایات وعهد شکنیهای امریکا به فلسفه مواضع حکیمانه امام خمینی (ره) وامام خامنه ای نسبت به شیطان بزرگ بیشتر اعتقاد پیداکرده و مانند بعضی از دولتمردان گول لبخندها وحیله گریهای آنها را نخوریم. لذا در این قسمت با توجه به این که بد عهدیها و خباثت های دولت ها ی اوباما و ترامپ برای اکثریت نخبگان و مردم محرز است از آن عبور نموده و به پاره ای از طومار جنایتها، تجاوزات، جنگ ها و عهدشکنی های دولت های گذشته ی امریکا در شصت سال اخیر می پردازیم.
۱-    کودتای نظامی۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲
در پی اظهار حمایت امریکا از دکتر مصدق واعتماد او به امریکا و ملی شدن صنعت نفت، امریکا عهد شکنی کرد وانجام کودتا و عقیم گذاشتن این حماسه در دستور کار آمریکا و انگلیس قرار گرفت. طرح کودتا از سوی آمریکاییها عملیات «تی. پی. آژاکس» نام گرفت و کرمیت روزولت به منظور اجرای این امر به ایران آمد. انگلیسیها نیز کریستوفر وودهاس را مأمور این کار کردند و نام عملیات خود را «عملیات چکمه» گذاشتند. در داخل ایران نیز شبکه مخفی شاپور ریپورتر (فرزند اردشیر جی از حامیان اصلی رضاخان در کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹) و اسدالله علم و برادران رشیدیان تحت حمایت خانواده صهیونیستی لرد روچیلد انگلیسی به نام «عملیات بِدامَن» فعالیت می‌کردند. در نهایت محمدرضا پهلوی با حمایت دولتهای آمریکا و انگلیس فرمان عزل محمد مصدق نخست‌وزیر را صادر کرد و در ابتدا در ۲۵ مرداد و در نهایت در ۲۸ مرداد با همراهی و سازماندهی اراذل و اوباش کودتا کامل و پهلوی دوم بر مسند قدرت نشست.
رژیم آمریکا با استقرار بیش از ۵۰ هزار نظامی در ایران به حمایت از رژیم شاه پهلوی ملعون در کودتای ۲۸ مرداد این عنصر دست نشانده را به قدرت رساند.
رهبران فعلی آمریکا بارها بر دخالت خود در کودتا اعتراف کرده اند و اسناد آن را منتشر کرده اند.
۲-    کشتار دانشجویان آزادیخواه و معترض به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران در دانشگاه تهران ۱۶ آذر ۱۳۳۲
۳-    تحمیل کاپیتولاسیون به رژیم شاه که منجر به کشتار گسترده مردم معترض در خرداد سال ۴۲ و طول سال های ۴۲ و ۴۳ شد.
۴-    راه اندازی ساواک، آموزش و سازماندهی شکنجه گران در ایران
۵-    حمایت از رژیم پهلوی در تمام کشتارهای سال ۵۶ و ۵۷ از جمله قتل عام مردم در میدان ژاله (شهدا) در روز ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۷
۶-    کودتای نظامی ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷ که با طرح کودتای نظامی موسوم به عملیات نجات یا کورتاژ (۲۱ بهمن ۵۷)تقریبا از زمانی که ژنرال هایزر به ایران وارد شد، در دستور کار قرار گرفت.
۷-    دخالت مـستقیم درکشتار و سرکـوب مردم ایران بادر دست گرفتن مستقیم فرماندهی ارتش و نیروهـای نظامی ایران از نیمه دیماه تا ۲۱ بهمن سال ۵۷ توسط ژنرال هایزر که منجر به شهادت هزاران نفر از مردم ایران شد.
۸-    کودتای نظامی پایگاه هوایی شهید نوژه که در روز ۱۹ تیر ۱۳۵۹ ، آمریکایی ها پس از شکست در حمله نظامی طبس با حمایت و تقویت جریانات خرابکار و معارض داخلی طرح کودتای تمام عیاری را تهیه و با مدیریت براون (وزیر دفاع وقت آمریکا) و ترنر (رئیس وقت سازمان سیا) مقدمات اجرای آن را انجام دادند.
۹-    کودتای تروریستی خلق مسلمان  که در تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۵۹ ، توسط قطب زاده با هدایت عناصر آمریکایی و همکاری ایادی پلیدش در ایران پس از دستگیری به اجرای کودتایی گسترده علیه انقلاب و اجرای طرح ترور امام خمینی (ره) اعتراف کرد.

تجاوزهای  نظامی
۱۰-    تجاوز نظامی به طبس در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ که با اعزام نیروی نظامی و اجرای عملیات تمام عیار نظامی توسط گروهی موسوم به «نیروی دلتا» و همکاری خائنین و عناصر خود فروخته داخلی کار نظام اسلامی را یکسره کند.
۱۱-    تحریک رژیم بعث عراق برای تجاوز به خاک ایران بعد از شکست در طبس(در خرداد ۱۳۵۹)
۱۲-    ارتکاب جنایات جنگی در حق ملت ایران در سال ۶۵ با دادن اولین محموله سلاح های شیمیایی به رژیم بعث عراق
۱۳-    حمله جنگنده های آمریکایی به جنگنده ایرانی در خرداد سال ۱۳۶۳(۱۹۸۴) که دو فروند جنگنده آمریکایی F15 در دفاع از رژیم بعث طی درگیری هوایی یک فروند جنگنده F-4E ایران را مورد حمله قرار داده و منهدم می کنند.
۱۴-    حمایت و پشتیبانی مستمر از ارتش متجاوز بعث عراق، همچنین دادن اطلاعات جاسوسی از ایران هر هفته سه بار به استخبارات عراق.
۱۵-    تجاوز نظامی به ایران در جنگ مستقیم منجر به انهدام دو ناو نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا
۱۶-    تجاوز مستقیم و انهدام سکوهای نفتی ایران درخلیج فارس که در ۲۹ فروردین۱۳۶۷
۱۷-    حمایت از صدام در حمله به کشتی های تجاری ایران
۱۸-    ارتکاب جنایت جنگی علیه ملت ایران در ۱۲ تیر سال ۶۷ که ناو جنگی آمریکایی وینسنس با موشک به هواپیمای مسافربری ایران حمله کرد و باعث قتل ۲۹۸ انسان های بی گناه شد. ۶۶ نفر از قربانیان این جنایت کودک بودند.
تخریب منابع ملی و اقتصادی
۱۹-    استحصال و غارت روزانه ۶ میلیون بشکه نفت ایران.
۲۰-    غارت آثار باستانی و اشیاء ارزشمند عتیقه و دزدیدن آثار هویتی و فرهنگی تمدن باستانی ایران و انتقال آن به موزه ها و کلکسیونهای ثروتمندان آمریکایی.
۲۱-    به عقب بردن ایران با تبدیل کردن ایران  از صادر کننده مواد غذایی به وارد کننده با تحمیل اصلاحات ارضی به شاه ملعون و از بین بردن کشاورزی ایران.
۲۲-    تغییر فرهنگ و فرایندهای اقتصادی ایران در دوران شاه ملعون و تبدیل کردن مردم ایران از مردمی تولید کننده و خود کفا در عرصه های مختلف،  به مردمی مصرف گرا و وابسته به اقتصاد غرب.
۲۳-    تبدیل ایران به بازار گسترده مصرف محصولات تجملاتی آمریکایی.
۲۴-    بکارگیری همه ظرفیت های دیپلماتیک و همه اهرم های اقتصادی برای ممانعت از تعاملات اقتصادی ایران با سایر کشورها
۲۵-    پناه دادن به سران فراری رژیم پهلوی و تبدیل خاک امریکا به پناهگاه جنایتکاران، شکنجه گران، سرگوبگران مردم، غارتگران ثروت های ملی مردم ایران.
۲۶-    بلوکه کردن دارایی های ایران در بانک های آمریکایی از سال ۱۳۵۸
حمایت مستمر از تروریسم و جنایت علیه ملت ایران در طول ۳۸ سال گذشته
۲۷-    آموزش، سازماندهی، هدایت و حمایت از ده ها گروهک تروریستی خرابکار سلطنت طلب با بکارگیری عوامل رژیم سابق از جمله امزدوران، ساواکی ها و دیگر عناصر رژیم شاه
۲۸-    حمایت از گروهک تروریستی منافقین و تجهیز وتقویت آنان و اقدامات تروریستی و ناجوانمردانه این گروهک که منجر به شهادت ۱۷ هزار نفر از مردم بی گناه ایران از نوزاد تا پیرمرد و پیر زن، از یخ فروش تا رئیس جمهور و نخست وزیر باهنر و بهشتی عزیز، شهدای محراب و بزرگترین عرفا و علمای دین در ایران از سال ۱۳۵۷ تا کنون بوده است.
۲۹-    آموزش، تجهیز و سازماندهی گروهک های تروریستی وهابی و تکفیری و کشتار صدها نفر از مردم بی گناه و طفلان معصوم در حسینیه ها، مساجد و جاده های منطقه شرق کشورتوسط گروهک های بی هویتی مثل گروهک ریگی، از سال۱۳۷۰ تا امروز.
۳۰-    کودتای مخملی (فتنه) سال ۱۳۷۸
۳۱-    کودتای مخملی (فتنه) سال ۱۳۸۸
تهاجم فرهنگی و تخریب اندیشه ها و مبانی اعتقادی
۳۲-    ایجاد بیش از ۷۰ شبکه ماهواره ای ضد ایرانی فعال از داخل آمریکا
۳۳-    ایجاد و راه اندازی باندهای فساد با آموزش و سازماندهی آنها در آمریکا و اعزام به ایران و پشتیبانی آنان برای اشاعه فساد در ایران.
۳۴-    تولیدات محصولات سینمایی ضد ایرانی
۳۵-    ساخت فیلم ها و تولیدات سینمایی ضد مقدسات دینی
۳۶-    حمایت از فرقه های باطلۀ دست ساز انگلیس و صهیونیزم و تحریک آنان به ایجاد اختلاف.
۳۷-    فرقه سازی و ایجاد هسته های فرقه گرایی برای منحرف سازی جوانان از فقه و شریعت.
۳۸-    قطع پخش برنامه های رسانه های جمهوری اسلامی ایران از طریق ماهواره
جنایات امریکا درحوزه مسایل علمی
۳۹-    نفوذ و خرابکاری در مراکز پژوهشی ایران
۴۰-    جاسوسی علمی و فریبکاری و نشر اسناد مجعول علمی
۴۱-    آشفته کردن فضای دانشگاه ها
۴۲-    همکاری در کشتار دانشمندان ایرانی ازجمله دانشمندان هسته ای
۴۳-    فریب و جذب نخبگان (فراری دادن مغزها)
۴۴-    دامپینگ (صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج، به قیمتی کمتر از قیمت داخلی)
۴۵-    دستگیری و ایجاد مزاحمت برای دانشمندان ایرانی در خارج از کشور
۴۶-    از سال ۲۰۰۲، سازمان IEEE تحریم های علمی را علیه ایران وضع نمود.
۴۷-     منع فروش ابر رایانه های شبیه‌ساز(هسته ای و..) به ایران.
۴۸-     خارج  کردن ایران از لیست خدماتی شرکت‌های مایکروسافت و یاهو
۴۹-     ایجاذ ممانعت برای دانشمندان ایرانی از دسترسی به منابع علمی در مراکز تحقیقاتی کشورهای دیگر
جنایات وبد عهدیهای امریکا در کشورهای دیگرحتی  با هم پیمانان خود
۵۰-    نیکاراگوئه ۱۹۰۷ : ارتش امریکا وارد نیکاراگوئه شد و در همین سال در خلال جنگ هندوراس با نیکاراگوئه، دوباره وارد هندوراس شد.
۵۱-    هائیتی ۱۹۱۵: ایالات متحده به دخالت نظامی در هائیتی پرداخت.
۵۲-    ترکیه ۱۹۲۲ : ارتش امریکا با ملی گرایان ترکیه در ازمیر درگیر شد.
۵۳-    چین ۱۹۲۲: نیروی دریایی امریکا به چین فرستاده شد تا با قیام ملی گرایان چینی مقابله کند. این اقدام تا سال ۱۹۲۷ ادامه داشت.
۵۴-    السالوادور ۱۹۳۲: کشتی های جنگی ارتش برای حفظ منافع امریکا به السالوادور اعزام شد.
۵۵-    جنگ جهانی دوم۱۹۴۱: آمریکا درکنار انگلستان به ژاپن اعلان جنگ داد و رسماً وارد جنگ جهانی دوم شد.
۵۶-    هندوراس ۱۹۰۳: نیروی دریایی امریکا در زمان انقلاب هندوراس وارد آن کشور شد.
۵۷-    دومینیکن ۱۹۰۴: ارتش امریکا با عنوان حمایت ازمنافع امریکا وارد جمهوری دومینیکن شد.
۵۸-    مکزیک: اشغال نظامی نیمی از خاک کشور مکزیک و ضمیمه کردن آن به خاک ایالات متحده آمریکا که امروز تبدیل به ۱۶ ایالت جنوبی این کشور شده است.
۵۹-    پاناما ۱۹۱۸: امریکا قسمت هایی از پاناما راتصرف کرد.
۶۰-    دومنیکن ۱۹۱۶: ارتش امریکا وارد جمهوری دومنیکن شد.
۶۱-    نیکاراگوئه بین سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۳۳: ارتش امریکا، نیکاراگوئه را در اشغال خود داشت و در جنگ داخلی ۲۰ ساله آن کشور، در پشتیبانی از سوموزا، شرکت داشت.
۶۲-    از سال ۱۹۴۸کمک به  اشغال فلسطین،ودر سال ۱۹۶۷ کسترش سرزمینهای اشغالی تحت حمایت های آشکار آمریکا از اسرائیل به طرق مختلف از قبیل حمایت های سیاسی، مالی و نظامی ـ وتو قطعنامه ها ی سازمان ملل ـ طرح قیمومیت برای فلسطین و …
۶۳-    گواتمالا ۱۹۵۴: دولت مردمی (جاکوبو آربنز) در گواتمالا، که املاک اتحادیه بزرگ چند ملیتی را ملی کرده بود، توسط سازمان سیا و در دوران ریاست جمهوری آیزنهاور سرنگون شد.
۶۴-    کنگو ۱۹۶۳: امریکا بطور غیر مستقیم و با همکاری سربازان بلژیکی و در امور کنگو مداخله کرد و با کمک عوامل داخلی چون (موسی چومبه)، رئیس جمهور کنگو (پاتریس لومومبا) را به قتل رسانده و دولت کنگو را سرنگون کردند.
۶۵-     اندونزی ۱۹۶۵: امریکا با مداخله در اندونزی، در این کشور کودتا کرد.
۶۶-     یونان ۱۹۶۷: امریکا مداخله سیاسی در امور یونان، به روی کار آمدن سرهنگان در این کشور کمک شایانی نمود.
۶۷-    نقض پیمان اتمی سالت ۲ با روسیه
۶۸-    نقض پیمان اتمی لیبی و حمله نظامی به این کشور به جای عمل به تعهدات.
۶۹-    نقض پیمان اتمی کره شمالی و تشدید تحریم های این کشور به جای عمل به تعهدات.
۷۰-    نقض قرارداد الجزایز با ایران و عدم آزاد سازی اموال بلوکه شده ایران در ازای تحویل گرفتن گروگان های لانه جاسوسی با وجود تعهد به این کار در قرارداد.
۷۱-    نقض مذاکرات ولشکر کشی به افغانستان
۷۲-    خلع رضاشاه و تبعید به جزیره سن موریس
۷۳-    کودتا بر علیه دکتر مصدق را که به او اعتماد داشت و دوستی می کرد .
۷۴-    برکناری محمدرضا شاه پهلوی تا جایی که او را با تحقیر از سرزمین خود بیرون انداخت.
۷۵-    لشکر کشی به عراق و سرنگونی صدام نوکر دیرینه آمریکا

۷۶-    حسنی مبارک در مصر
۷۷-    راه اندازی طالبان در افغانستان و ایجاد تفرقه و شکاف و جنگ های خانمان برانداز میان مردم افغانستان
۷۸-    بمبارارانهای مکررمردم بی دفاع افغانستان به بهانه مقابله با طالبان
۷۹-    بمبباران مردم کشمیر پاکستان
۸۰-    بمب باران مردم ورزمندگان عراق به بهانه داعش
۸۱-    بمب باران مردم وارتش سوریه به بهانه داعش

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.