امروز: جمعه ۱۵-مهر-۱۴۰۱ / الجمعة 12-ربيع أول-1444 / Friday 2022-October-7

مناسبت روز
پیام روز :

صد و چهلمین خطبه حجت الاسلام والمسلمین موسوی آملی امام جمعه بخش سرخ رود در نماز عبادی سیاسی جمعه

صد و چهلمین خطبه حجت الاسلام والمسلمین موسوی آملی امام جمعه بخش سرخ رود در نماز عبادی سیاسی جمعه

بسمه تعالی

 (خطبه دوم)

«اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوالله»

درباره ی نقشه ترامپ و برجام نیمه جان و انفعال ایران باید بگویم یکی از مهم ترین موضوعات در این قضیه آن است که به راستی تا کی قرار است وضعیت کشور و تصمیمات آن در حال انفعالی و معطل تصمیمات کاخ سفید و کنگره باشد. آیا رکود اقتصادی ناشی از ادامه روند در سیاست خارجی نیست که یک روز باید در فکر رسیدن یا نرسیدن به توافق بود روز دیگر در حفظ یا پایان آن؟

بیش از دو سال از توافق هسته ای و اعطای برخی امتیازات به حریف که شباهتی هم به کاپیتولاسیون دارد که همان اعطای برخی امتیازات به حریف باشد گذشته است و انتظار آن بود که در این مدت منافذی که باعث فشار و ضربه زدن دشمن به اقتصاد کشور شده، بسته شود امری که تاکنون گام های روشن و مهمی برای تحقق آن برداشته نشده است.

متأسفانه این حالت انفعال باعث به هم ریختگی نظام پولی کشور و طبق فرمایش مقام عظمای ولایت الامام خامنه ای (زید عزه و عمره) در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: ارزش پول ملی کشور زمانی گفته می شود که قدرت خرید مردم را بالا برد نه این وضعیت نابسامان ارزی که تمام کشور را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

در سال ۹۲ رییس جمهور محترم فرمودند: مشکل، افزایش نرخ دلار، عدم مشورت و خود شیفتگی و عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور و بی ثباتی هاست واقعاً الان ثبات ایجاد شده است و از ابزار علمی دارد استفاده می شود برای افزایش دلار که الان به ۵۰۰۰ تومان دارد نزدیک می شود برنامه ای وجود دارد الان مشکل چیست؟ آیا رتبه بیکاری با این وضعیت نابسامان ۱۰ پله بهتر شده است؟

آیا در زمان حال واقعاً تکیه بر مردم می شود که اثبات بی اعتمادی دشمن برای دولت هم دگر قابل انکار است که رییس جمهور محترم سپاه را محبوب ملت ایران و محبوب مردم منطقه معرفی می کند ما مطالب گذشته را چشم پوشی می کنیم بخاطر منافع کشور و زمان حال را به اتحاد و همبستگی بین مسئولین نظام باید بدانیم اگر روزی نگاه به شیطان بزرگ، به طرف مذاکره و شریک تجاری بود نتیجه اش آن شد که در طول ۴ سال گذشته کارخانه و کارگاه های پر رونق تولید تعطیل و نابود شد و همه امید ها به برجام و نتیجه اش بسته شد.

و در تلاطم ورشکستگی کارخانجات و کارگاه ها سیل بی سابقه و ویرانگر قاچاق و واردات غیر قانونی کشور را فرا گرفت مثلاً در یک قلم ۳ میلیارد دلار پوشاک وارد کشور شد اینجا باید مسئولینی که با الفاظ مشمئز کننده و تحقیر آمیز هوش سرشار ایرانی را به تمسخر گرفته و با پخت قرمه سبزی و آبگوشت بزباش مقایسه کردند شهامت داشته و از مردم عزیز عذرخواهی کرده و نسیم رونق و گشایش این بار از دل کارگاه ها و کارخانه های ایرانی وزیدن بگیرد آن وقت سخنرانی ترامپ کودن به قول وزیر خارجه شان که هیچ حتی اگر او خودش را منفجر کند هیچ تاثیری بر روی بازار طلا و دلار ما نخواهد گذاشت تنها با طی کردن این مسیر می توان اندکی از شرمندگی مردم و ۴ سال انفعال خارج شد بشرط آن که در زمینه اشتغال زایی دولت محترم شفاف سازی کند و گرنه ۳۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۳۰ درصد هدفمندی یارانه ها برای اشتغال با فقدان برنامه ریزی روشن و مشخص چیزی عاید بیکاران نخواهد شد.

پروردگارا دعای مستجاب حضرت ولی عصر (روحی و اروحنا له الفداه) را در حق رهبر ما و ملت ما مستجاب بفرما

پروردگارا روح امام بزرگوار ما و ارواح شهدا را با ائمه ی هدی محشور بفرما

پروردگارا قلب مقدس امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) را از همه ی ما راضی و خشنود بگردان

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ ﴿١﴾ وَرَأَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فِی دِینِ اللَّهِ أَفْوَاجًا ﴿٢﴾ فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ کَانَ تَوَّابًا ﴿٣﴾»

والسلام علیکم ورحمت ا…و برکاته. (روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.