امروز: جمعه ۱۵-مهر-۱۴۰۱ / الجمعة 12-ربيع أول-1444 / Friday 2022-October-7

مناسبت روز
پیام روز :

امام جمعه بخش سرخرود: بالا بردن قدرت فهم و تحلیل سیاسی نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه‌هاست

امام جمعه بخش سرخرود: بالا بردن قدرت فهم و تحلیل سیاسی نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه‌هاست
امام جمعه بخش سرخرود گفت: دانشجو نباید سیاست‌زده شده و سیاست بازی نیز به هیچ تأیید نمی‌شود، اما بالا بردن قدرت فهم و تحلیل سیاسی نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه‌ها است و نباید دانشجویان بی‌تفاوت به اتفاقات کشور باشند که هیچکس نباید خود را مستثنی از سوال ملت بداند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی‌آملی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی این شهر با سفارش عموم آحاد جامعه به تقوا الهی، اظهار کرد: دانشجو باید حرفش را روشن و صریح و آشکار بزند و دچار سیاسی کاری نشود، دانشجو نباید دچار محافظه کاری شود و باید کرسی‌های آزاداندیشی را به وجود آورد که جای آزاد اندیشی در تلویزیون نیست و در جلسات تخصصی است که در حوزه‌ها و در دانشگاه‌ها باید کرسی آزاداندیشی به راه بیفتد که باعث می‌شود یک جریان سیّال فکری بسیار با ارزشی را در جامعه به راه بیندازد.

وی با بیان اینکه دانشجو باید آرمان‌گرا باشد و در نظام مقدس اسلامی روشنفکر اسلامی می تواند اثرگذار باشد، افزود: دانشجو نباید سیاست‌زده شده و سیاست بازی نیز به هیچ تأیید نمی‌شود، اما بالا بردن قدرت فهم و تحلیل سیاسی نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه‌ها است و نباید دانشجویان بی‌تفاوت به اتفاقات کشور باشند که هیچکس نباید خود را مستثنی از سوال ملت بداند.

امام جمعه سرخرود با تاکید بر اینکه مهم‌ترین شاخص دانشجو در مسیر کسب علم و دانش توکل و اعتماد به خدای متعال است، تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی دانشجو کار و تلاش خستگی‌ناپذیری است که در کنار آن صبر و استقامت نیز باید داشته باشد و فخر و بزرگی را نیز از خود دور کند.

این مسؤول ادامه داد: تمرکز تبلیغات استکبار جهانی بر اختلافات است سیاست استکبار، جدا کردن شیعه از غیر شیعه است، یک عده با مشت یاوه‌گویی در گوشه کنار بزرگان دین ما را متهم می‌کنند و به دنبال مسائل ساختگی و جعلی و سیاسی کاری هستند وقتی ملتی بصیرت دارد فتنه آن را گمراه نمی‌کند.

* قدس خط قرمز مسلمانان جهان است

موسوی‌آملی خاطرنشان کرد: آمریکا با این حرکت نشان داد که ترفندها و حقه‌ها و پول خرج کردن‌ها و خباثت‌های سیاسی آنها بر روحیه ملت‌های بیدار جهان اثری ندارد، امت اسلامی انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم یا قدس را به شدت محکوم می‌کند و هرگز زیر بار ظلم نمی‌رود حتی اگر این ظلم پشتیبانی بزرگ‌ترین و قدرتمندترین دولت‌های عالم برخوردار باشد.

*بیت‌المقدس نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل است

وی بیان کرد: این حرکت فرعون زمان نشان از دست دادن قدرت و نفوذ آمریکا در منطقه است که به‌دنبال بی‌ثبات کردن منطقه است و با نشانه گرفتن مقدسات اسلام توطئه بزرگی را طرح‌ریزی کرده است.

امام جمعه سرخرود افزود: آمریکا ایران را با ادعاهای واهی موجب بی‌ثباتی منطقه معرفی می‌کند، آمریکا با این اتهامات دروغ هرگز نمی‌تواند خطاهای خود در منطقه را جبران کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: ملت‌های مظلوم عالم با توکل به خدا، اعتماد پیروزی نهایی اعتماد به قدرت انسان در مقابل زورمداران و پول پرستان عالم با تجهیزات بالایی که دارند پیروز می‌شوند.

موسوی‌آملی اظهار کرد: بزرگ‌ترین ظلم به مردم فلسطین تغییر پایتخت فلسطین اشغالی یا انتقال سفارت آمریکا به قدس فقط نیست بلکه ظلم بزرگ‌تر به آرمان آزادی فلسطین را کسانی می‌کنند که به دنبال تصویب کنوانسیون تروریستی خوانده شدن گروه‌های مقاومت رفته‌اند.

گفت: شعار رهبر معظم انقلاب، دولت، خانواده معظم شهدا و شهدای مدافع حرم، مردم بصیر نه سازش نه تسلیم بلکه ایستادگی در مقابل زورمداران و پول پرستان و توحش و توحش عالم و دفاع از مظلومان عالم تا ظهور دولت یار است.

انتهای پیام/۸۶۰۲۲/ع

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.