امروز: شنبه ۱۱-تیر-۱۴۰۱ / السبت 03-ذو الحجة-1443 / Saturday 2022-July-2

مناسبت روز
پیام روز :

ضرورت مراقبت از درون‌

ضرورت مراقبت از درون‌

کیست که در دشمنى آمریکا و اسرائیل و انگلیس و برخى دیگر از کشورهاى اروپایى و غربى نسبت به ملت و نظام و انقلاب اسلامى ایران تردید داشته باشد. وقتى فرانسه در عرض یک هفته دو بار به گروهک تروریستى منافقین که دستشان به خون بهترین‌هاى این ملت آغشته است، اجازه رسمى تشکیل جلسه و نشست سیاسى مى‌دهد و یا سران انگلیس که نه به قصد خیر که با انگیزه آزادکردن عناصر جاسوسشان و یا ارتباط گیرى و امید دادن به برخى دیگر از عوامل نفوذى داخلى‌شان، به‌دنبال یافتن ردپایى در ایران اسلامى و انقلابى هستند و یا بى.بى.سى که سرخط اصلى سیاستهاى رسانه‌اى دولت انگلیس مى‌باشد، با برنامه‌هاى مرموزى همچون «از شنبه تا چهارشنبه» با نادیده گرفتن آثار و برکات و خدمات معجزه‌گون انقلاب و جمهورى اسلامى و بزرگ‌نمایى کاستى‌ها و سیاه‌نمایى محیط داخلى، به‌دنبال القاء ناکارآمدى نظام اسلامى و ادعاى کوچک‌تر شدن سفره خانواده‌هاى ایرانى در صدد گستراندن و پراکندن یأس و ناامیدى و تضعیف سرمایه‌هاى اجتماعى به‌ویژه اعتماد عمومى هستند؛ از شیطان بزرگ آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستى که بارها از ملت ایران سیلى خورده‌اند، چه انتظارى مى‌توان داشت؟

اما آنچه در شرایط کنونى قابل تأمل و توجه است این است که آمریکا و اسرائیل در رابطه با ملت ایران به این نتیجه رسیده‌اند که اقدام نظامى و امنیتى و حتى سیاسى علیه ملت ایران دیگر پاسخ نمى‌دهد و بلکه به ضرر آن‌ها تمام خواهد شد که تجربه‌هاى اخیرشان در برجام و فتنه داعش گویاى این مدعى است و لذا این گرگها و کرکسهاى گرسنه و طمع‌کار با حرص و ولع به موریانه‌هاى داخلى چشم دوخته‌اند.

متأسفانه گاهى در کشمکشهاى قدرت و سیاست، انگیزه‌هاى شخصى و حزبى و جناحى بر مصالح و منافع ملى رجحان مى‌یابد و از این رهگذر، خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریخته مى‌شود و زمینه برای فتنه و توطئه دشمن فراهم می‌گردد. کافى است برخی فایل‌های صوتی و تصویری منتشر شده در فضای مجازی توسط نان و نمک خورده‌های انقلاب که اکنون کمر بسته‌اند برای نمکدان شکستن از طرفی، و سخنرانى‌ها و اعلان مواضع و وعده‌هاى عوامفریبانه اهالى سیاست و برخى شیفتگان قدرت به‌ویژه در مقاطع تبلیغات انتخاباتى از طرف دیگر و یا آنچه در محافل پنهان و آشکار حزبى و سیاسى اعم از فتنه و انحراف و نفاق، متأسفانه جریان دارد، مورد توجه مدّقانه قرار بگیرد به این واقعیت تلخ خواهیم رسید که با وجود این‌دست بی‌مهری‌ها و بلکه ظلمها، هیچ نیازى به دشمن بیرونى نیست و همین کافى است که موریانه‌وار شجره طیبه انقلاب را از درون خود به مخاطره بیاندازد.

به‌راستى ایجاد یأس و ناامیدى و تشویش و دل‌نگرانی در میان مردم و سیاه‌نمایى خدمات گذشته و حال نظام، به بهانه زیرسؤال بردن عملکرد رقیبان سیاسى و در نهایت ایجاد باور غلط ناکارآمدى در افکار عمومى و تضعیف اعتماد ملى، جز از مجراى بیان و مواضع برخى خواص بى‌بصیرت و قدرت‌طلب و فرصت‌طلب داخلى و رسانه‌هاى وابسته به آنان، از چه طریق دیگرى مى‌تواند مطرح گردد؟ در نتیجه با قطور شدن صفحات پرونده‌هاى حقوق بشرى و نیز خوراک‌دهی به برنامه‌هاى مختلف رسانه‌هاى بیگانه ازجمله بى.بى.سى، این کلیت نظام اسلامی است که متأسفانه باید هزینه غفلت‌ها، جهل‌ها، لجبازی‌ها و یا خیانتهای پنهان و آشکار دوست‌نماهایی که چشم بر مصالح و منافع ملی بسته‌اند را پرداخت نماید!

به‌راستى بى.بى.سى از خود چه چیزى براى عرضه دارد و یا منافقین و عناصر نفوذی آن‌ها اگر تخلیه تلفنى و سرقت اطلاعات نکنند، چه حرفى براى گفتن دارند؟ آنچه اکنون از زبان رسانه‌هاى بیگانه و معاند، علیه ملت ایران نشر مى‌یابد، خمیرمایه اولیه آن در داخل کشور تولید مى‌گردد.

بنابراین ردپاى خصم را باید بیشتر در درون جستجو کرد، کدهایى که دشمنان ما براى القائات خویش ارائه مى‌نمایند، درواقع سرمنشأ و آبشخور اصلی‌اش همان موریانه‌هایى هستند که چه از مجرای نفوذ و چه بى‌بصیرتى، قدرت‌طلبى، خیانت، فساد و تبعیض عناصر سست‌ایمان داخلى خواسته و یا ناخواسته سر درمی‌آورند.

کافى است به هشدارها و دل‌نگرانى‌هاى ناصح صالح امت یعنى امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) بیشتر توجه کنیم، خواهیم یافت که تنها معظم‌له هستند که حرص مى‌خورند و فریاد مى‌زنند و متأسفانه بسیارى را خواب و غفلت فرا گرفته است. سالهاست که حضرت ایشان نسبت به آسیبهاى اجتماعى، فضاى مجازى، معیشت، معضل بیکارى، ضرورت مقابله با فساد و قاچاق در ابعاد مختلفش هشدار می‌دهند اما در فضاى فتنه‌گون، چیزى که به‌جایى نرسد فریاد است. البته وقتى بازار شایعات و سیاه‌نمایى، داغ و فضاى مجازى بسترى براى تولید و نشر دروغهاى شاخ‌دار مى‌گردد و آب از سرچشمه گل‌آلود مى‌شود، طبیعى است که زمینه براى بهره‌بردارى و ماهى‌گیرى دشمنان فراهم‌تر خواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.