امروز: شنبه ۱۱-تیر-۱۴۰۱ / السبت 03-ذو الحجة-1443 / Saturday 2022-July-2

مناسبت روز
پیام روز :

امام جمعه سرخ‌رود: مردم مدیران انقلابی و جهادی می‌خواهند

امام جمعه سرخ‌رود: مردم مدیران انقلابی و جهادی می‌خواهند

امام جمعه سرخ‌رود گفت: مردم مدیران جهادی و انقلابی می‌خواهند ما هر جا مدیریت پرتحرک انقلابی داشتیم کارها پیش رفته است هر جا مدیریت ضعیف و بی‌حال و ناامید کارها متوقف یا انحراف پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی‌آملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: از مسؤولان خواستارم اجازه تکرار نمایش شبیه حوادث خیابان پاسداران را ندهند و با هر پدیده‌ای که بخواهد حریم امنیت شهروندان را تهدید کند با قاطعیت برخورد کنند.

وی افزود: یک عده از این حرکات حمایت می‌کنند یک بازیگر زن در اظهارات عجیبی در جشنواره فیلم  از دراویش حمایت کرد «وَ کفی بالله حسیباً» محاسبه را به خدا واگذار کنید و بگذارید خدا برایتان محاسبه کند.

امام جمعه سرخ‌رود خاطرنشان کرد: اگر پروای قضاوت‌های مردم، داوری‌های گوناگون مردم را به جای پروای از خدا گذاشتیم و ترس از مردم جایگزین پروای از خدای متعال بگذاریم آن وقت فرقان پیدا نخواهد شد زیرا پروا از خدای باری تعالی تقواست «اِن تَتَّقُوا الله یَجعَل لَکُم فُرقاناً» این فرقان ناشی از تقواست روشن شدن حقیقت برای انسان، دستاورد تقواست.

این مسؤول تصریح کرد: مسؤولان نظام از مردم و نزدیک به مردم هستند و خوی اشرافیگری، خوی جدایی از مردم، خوی بی‌اعتنایی و تحقیر مردم نباید در مسؤولان باشد ملت ما قرن‌های متمادی خوی اشرافی‌گری، استبداد و دیکتاتوری را در حاکمان نابه‌حق این کشور تجربه کرده و دوران جمهوری اسلامی دیگر نمی‌تواند این جور باشد کسانی که از مردم هستند، با مردمند، منتخب مردم هستند در کنار مردم هستند رفتارشان باید شبیه رفتار مردم باشد.

موسوی‌آملی اضافه کرد: این معنای مردمی است یعنی باید به عقاید مردم، به حیثیت مردم به هویت مردم، به شخصیت مردم، به کرامت مردم اهمیت گذاشته بشود اینها مردمی است همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مسؤولان باید خادم باشند مردم شکایت از فساد و تبعیض دارند این شکایت را مسؤولان جدی بگیرند.

وی درباره حق انتقاد مردم عنوان کرد: انتقاد مردم از دولت و مجلس و قوه قضائیه و حتی مقام معظم رهبری فرمودند از حقیر هم انتقاد داشته باشند اما این انتقاد منافاتی با ایستادگی پای نظام اسلامی و انقلابی ندارد پس مسؤولان این را بدانند که مردم برگردن آنها حق دارند از مسؤولان خواستاریم با مردم و کنار مردم زندگی کنند لعنت به دنیا پرستانی که خودشان را برگردن مردم سوار می‌کنند تا به آرزوهای پست دنیا برسند.

امام جمعه سرخ‌رود یادآور شد: باید از روزمرگی بیرون بیایید طرح‌های زیربنایی و ماندگار انجام دهید مردم مدیران خسته و بی‌حال و اشرافی نمی‌خواهند مردم مدیران جهادی و انقلابی می‌خواهند تا اینکه خارجی‌ها پول یک کشور را بگیرند و برایش برج بسازند این پیشرفت نیست امروز بلندترین برج منطقه در بی‌عرضه‌ترین کشور منطقه است.

این مسؤول تاکید کرد: ما هر جا مدیریت پرتحرک انقلابی داشتیم کارها پیش رفته است هر جا مدیریت ضعیف و بی حال و ناامید کارها متوقف یا انحراف پیدا کرده است شهید مدرس به نمایندگان مجلس می‌گفت شماها می‌ترسید چون یا چیزهایی دارید که نگرانید آنها را از دست بدهید یا چیزهایی ندارید و در پی بدست آوردن آنها هستید من که نمی‌خواهم چیزی داشته باشیم و نه چیزی بدست آوریم وقتی نه ترس است نه طمع من راحت حرفم را می‌زنم.

موسوی‌آملی افزود: انقلاب اسلامی متعلق به مردم است این مردم بودند که شهید دادند این مردم بودند که سختی کشیدند تحمل کردند الان در جمع ما نمازگزاران جمعه را می‌بینید همه یا خانواده شهید هستند یا جز بستگان خانواده شهید هستند ای مسؤولان به فکر مردم باشید شما نوکر مردم هستید شما هیچ شأن و منزلتی جز نوکری ملت ندارید از صندلی غرور و تکبر پایین بیایید چون دشمن قصدشان جدایی مردم با مسؤولان است.

وی در پایان گفت: مسؤولان با کار و تلاش و اهمیت به تولید داخل توطئه دشمن را خنثی و تو دهنی محکمی تو دهن آنها بزنند دشمنان به تصور غلط شان با تحریم‌های ۴۰ ساله هر چه توانستند و هر چه از دستشان بر می‌آمد با جمهوری اسلامی و با ملت عزیز و کشور ما کردند برای اینکه شاید بتوانند بر جمهوری اسلامی ضربه بزنند و ریشه ملت ایران را می‌خواستند بکنند به حول قوه الهی ملت ایران با همه وجود در مقابل دشمن قرار خواهد گرفت و او را به زانو در خواهد آورد.

انتهای پیام/۸۶۰۳۸/ع

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.