امروز: پنج شنبه ۱۶-تیر-۱۴۰۱ / الخميس 08-ذو الحجة-1443 / Thursday 2022-July-7

مناسبت روز
پیام روز :

نمازجمعه قرارگاه ایمان، بصیرت، تقوا و اخلاق است/ما ملت شهادتیم ما ملت امام حسینیم ما لشکر امام خامنه ای هستیم

نمازجمعه قرارگاه ایمان، بصیرت، تقوا و اخلاق است/ما ملت شهادتیم ما ملت امام حسینیم ما لشکر امام خامنه ای هستیم

حضرت امام راحل فرمودند: نمازجمعه سنگر است و این سنگرها را پر کنید

نمازجمعه نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام است باید هر چه باشکوه تر و پر محتواتر اقامه شود نمازجمعه تقریباً مردم را مهیا می کند، مردم را بیدار می کند

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند: نمازجمعه مظهر عزم ملی است

نمازجمعه قرارگاه ایمان، بصیرت، تقوا و اخلاق است

اقبال به نمازجمعه دشمن را ناکام و ناراحت می کند چون با اقامه نمازجمعه نقشه های دشمن به هم می ریزد خطبه نمازجمعه را مقام معظم رهبری می فرمایند: یک منبر معمولی نیست یکی از مهم ترین عوامل حفظ ایمان و روحیه در مردم همین نمازجمعه و همین خطبه های جمعه است نماز جمعه یک واجب سمبلیک است اولاً نماز است یعنی ذکر خداست ثانیاً سلاح است حالت جنگیدن با دشمن و با شیطان هاست

نمازجمعه یک سنگر اساسی در مقابل تهاجم همه جانبه دشمن است بنابراین باید این سنگر را هر چه محکم تر آراست و حفظ کرد

امروز دیگر تردیدی وجود ندارد که دشمن با تشکیل یک ائتلاف، جنگی تمام عیار علیه مردم به راه انداخته ائتلافی از فاسدترین رهبران دنیا علیه مقتدرترین کشور منطقه، ائتلافی که کشورهای عضو آن کوچکترین مشروعیتی در هیچ منطقه ای از این دنیا حتی بین کشورهای خود نیز ندارند از ترامپ فاسد زنباره با شیوخ عیّاش و فاسد آن چند کشور مرتجع عربی حاشیه خلیج فارس شاکله این ائتلافند در عمر ۴۰ ساله انقلاب، شاید دشمن هیچ گاه مثل امروز شمشیر را از رو نبسته و چنین عیان، رسوا و ناشیانه اعلان جنگ نکرد، و از براندازی نگفته است دشمن این بار میدان اصلی جنگ را بازار و مرکز فرماندهی اش را وزارت خزانه داری آمریکا تعریف کرده یا از روی حماقت یا از روی غیظ دشمن نقشه جنگی خود را هم علنی کرده: ایجاد مشکلات اقتصادی برای ایجاد نارضایتی مردمی و سرانجام… براندازی!
حملات گاه و بیگاه به مناطق مرزی کشور که بعضا به شهادت برخی از «مدافعان امنیت» کشور منجر می‌شود، یا دستگیری فلان تروریست تکفیری با فلان مقدار مواد منفجره و اسلحه (که هر از چندگاهی رسانه‌ای می‌شود)

ایجاد شبکه‌های پیچیده و اختاپوسی رسانه‌ای برای تهیه و پمپاژ اخبار دروغ و شایعه جهت ایجاد بی‌اعتمادی و شکاف بین مردم و حاکمیت! مانند این اظهارات ضدایرانی پمپئو.

آیا این تهدیدها و تحریم ها معتبرند؟ بهترین و موثرترین راه مقابله با این تحریم‌ها و نامعتبر کردن تهدیدها «کار» و «فعالیت» است هم از سوی مردم و هم از سوی مسئولین.

تعارف را کنار بگذاریم. بخشی از جامعه و مردم هم در موثر واقع شدن فشارهای دشمن مقصرند. این روزها زیاد می‌شنویم عده‌ای از خدا بی‌خبر، در حال احتکارند، قیمت‌ها را بی‌دلیل و با دلیل بالا می‌کشند، برای خرید سکه و ارز هجوم می‌آورند و خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

مسئولین محترم در برخورد با متخلفان و حرامخواران و محتکران، هم باید سرعت عمل داشته باشند هم قاطعیت و هم جدیت. اگر چه این به معنای زیر پا گذاشتن عدالت نیست. این یک واقعیت است که مردم شرایط بد اقتصادی را می‌توانند تحمل کنند اما فساد و رانت‌خواری را نه. مردم می‌توانند تورم را تحمل کنند اما نه وقتی شاهد باشند عده‌ای می‌خورند و مسئولین فقط خبر خوردن آنها را رسانه‌ای می‌کنند. چند نفر از آن تروریست‌های اقتصادی دانه‌درشت اگر حلق‌آویز شوند، هم مردم خشنود می‌شوند هم حساب کار دست بقیه تروریست‌های اقتصادی می‌آید.
ما امروز وسط این جنگ تمام‌عیار، داخل کشور با پیاده‌نظام‌های آمریکا هم مواجهیم. همان‌هایی که متهمان ردیف اول وضعیت موجودند. همان‌هایی که وسط جنگ اقتصادی دشمن نیز دغدغه‌شان کنسرت، تلگرام یا زن بودن یا نبودن فلان سفیر کشورمان در فلان کشور است.

مضحک تر ۲۴ ساعت بعد از سخنان ضد ایرانی پمپئو وزیر خارجه شیاد آمریکا بارها و بارها از لزوم توقف حمایت‌ها از بشار اسد و سید حسن نصرالله و مقاومت فلسطین گفتند بدون اینکه‌ اشاره کنند، ما اگر در حوزه اقتصادی ضعف‌هایی داریم، در همین حوزه‌ها(منطقه)، گلوی دشمن را فشرده و لشکر پیروزیم. در عوض تا می‌توانستند فضای جامعه را به جاهای دیگر بردند تمام تلاششان هم «ترساندن مردم» است. آمریکا اگر توان جنگیدنِ رو‌در‌رو و مستقیم با ما را داشت این جماعت را جلو نمی‌انداخت و به قول امام راحل، لحظه‌ای برای حمله نظامی تردید نمی‌کرد.

این جماعت و دولتمردان آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه و اسرائیل بدانند ملت ما حوادث سختی را پشت سر گذاشته است طبق فرمایش سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی جنگ را شما شروع می کنید اما ما به پایان می رسانیم بروید از پیشینیان خود بپرسید پس ما را تهدید به کشتن نکنید ما آماده هستیم در مقابلتان بایستیم ما ملت شهادتیم ما ملت امام حسینیم ما لشکر امام خامنه ای هستیم بیا ما منتظریم مرد میدان نبرد با شما ما هستیم این جنگ یعنی نابودی همه ی امکانات شما، پایان جنگ با ماست.

(روابط عمومی دفتر امام جمعه سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.