امروز: پنج شنبه ۱۶-تیر-۱۴۰۱ / الخميس 08-ذو الحجة-1443 / Thursday 2022-July-7

مناسبت روز
پیام روز :

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی (حماس): موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی (حماس): موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز دوشنبه مورخ ۹۸/۴/۳۱ در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلام دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت‌آور مردم فلسطین و گروههای مقاومت از جمله حماس، تأکید کردند: پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی آید و ما براساس وعده تخلف ناپذیر الهی معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد.
در ابتدای این دیدار آقای صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس نامه آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس را تقدیم رهبر انقلاب کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با قدردانی از مواضع بسیار خوب و مهم آقای اسماعیل هنیه در این نامه، گفتند: حماس در قلب حرکت فلسطین قرار دارد همانگونه که فلسطین در قلب حرکت دنیای اسلام قرار گرفته است.
ایشان ایستادگی و مقاومت مردم غزه و ساکنان ساحل غربی رود اردن را بشارت دهنده فتح و پیروزی خواندند و افزودند: خداوند به کسانی که ثابت‌قدم در راه او ایستادگی کنند، وعده یاری و پیروزی داده است و البته تحقق این وعده الزاماتی دارد که از مهمترین آنها جهاد و مبارزه و تلاش خستگی ناپذیر در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، فکری، اقتصادی و نظامی است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد، خاطرنشان کردند: ما همواره دیدگاه خود را درباره فلسطین به‌طور صریح و شفاف اعلام کرده ایم و حتی در عرصه بین المللی کشورهای دوست ما که در این زمینه با آنها اختلاف نظر داریم می دانند که جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین کاملاً جدی است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: یکی از علتهای مهم دشمنی با جمهوری اسلامی ایران، موضوع فلسطین است اما این دشمنی ها و فشارها موجب نخواهد شد که ایران از مواضع خود در موضوع فلسطین کوتاه بیاید، زیرا حمایت از فلسطین یک مسئله اعتقادی و دینی است.
ایشان تأکید کردند: اگر دنیای اسلام به ‌صورت متحد بر موضوع فلسطین ایستادگی می کرد، اکنون شرایط بهتری داشت و دوری برخی کشورهای دنباله رو امریکا همچون سعودی از موضوع فلسطین یک حماقت بود زیرا اگر از فلسطین حمایت می کردند، می توانستند در مقابل امریکا، امتیاز بگیرند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه براساس سنت الهی، پیروزی مردم فلسطین و بازگشت این سرزمین مقدس به دنیای اسلام، موضوع عجیب و غیرقابل تحقق نیست، گفتند: ۴۰ سال قبل کسی باور نمی کرد در ایران که مرکز نفوذ و امید امریکایی‌ها بود، یک حکومت دینی برسرکار بیاید و سفارت اسرائیل در تهران به سفارت فلسطین تبدیل شود اما این موضوع غیرقابل باور محقق شد، بنابراین تحقق موضوعاتی که در ظاهر عجیب به نظر می رسند، امکان پذیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اینکه آقای سیدحسن نصرالله می گوید من ان‌شاءالله در مسجدالاقصی نماز می خوانم، برای ما یک امید کاملاً عملی و قابل تحقق است.
ایشان با تأکید بر اینکه یکی از الزامات تحقق این امید، همان مواضع مستحکم و ایستادگی است که آقای هنیه در نامه خود به آن اشاره کرده است، گفتند: اگر همه ما به وظایف خود عمل کنیم، وعده الهی قطعاً محقق خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به طرح خیانت آمیز «معامله قرن» تأکید کردند: هدف از این توطئه خطرناک، از بین بردن هویت فلسطینی در میان آحاد مردم و جوانان فلسطینی است که باید با همین نقطه اصلی، مقابله کرد و نگذاشت که آنها با استفاده از پول، هویت فلسطینی را از بین ببرند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه مقابله با این طراحی نیازمند کارهای تبلیغاتی و فرهنگی و فکری است، افزودند: یک راه دیگر مقابله با این توطئه این است که مردم فلسطین، احساس پیشرفت کنند که این موضوع تا بحال به لطف خداوند اتفاق افتاده است.
ایشان خاطرنشان کردند: در سالهای نه چندان دور، فلسطینی ها با سنگ مبارزه می کردند، اما امروز بجای سنگ، مجهز به موشکهای نقطه زن هستند و این، یعنی احساس پیشرفت.
در این دیدار آقای صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن ابلاغ سلام و تحیات آقای اسماعیل هنیه و مردم فلسطین خطاب به رهبر انقلاب اسلامی تأکید کرد: همانگونه که جنابعالی اشاره کردید، ما معتقدیم براساس وعده الهی قدس و فلسطین از چنگال صهیونیستها آزاد خواهد شد و همه مجاهدان و امت اسلامی، در مسجدالاقصی نماز خواهند خواند.
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به مواضع قاطع امام خمینی(ره) در حمایت از موضوع فلسطین، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب، و همچنین مواضع صریح رهبر انقلاب گفت: ما همواره قدردان حمایتهای همیشگی و غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی از مردم فلسطین بوده و هستیم.
آقای صالح العاروری با اشاره به دشمنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی و تحریمها و تهدیدها، خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان حرکت مقاومت و جنبش حماس همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام و تأکید می‌کنیم هرگونه اقدام خصمانه در مورد ایران در واقع اقدام خصمانه بر ضد فلسطین و جریان مقاومت است و ما خود را در خط مقدم حمایت از ایران می دانیم.
وی با اشاره به توانایی‌های دفاعی جریان مقاومت در فلسطین افزود: پیشرفتهای دفاعی حماس و دیگر گروههای مقاومت به هیچ وجه قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست و امروز تمام سرزمین‌های اشغالی و مراکز اصلی و حساس صهیونیست ها در تیررس موشکهای مقاومت فلسطین قرار دارند.
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به طرح «معامله قرن» آن را خطرناک‌ترین توطئه برای از بین بردن هویت فلسطینی دانست و گزارشی از آخرین تحولات و وضعیت غزه و سرزمین های ساحل غربی رود اردن بیان کرد.
در پایان این دیدار، هیئت حماس تابلوی منقش به تصویری از مسجدالاقصی را به رهبر انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

 دویست و بیست و ششمین خطبه حجت الاسلام والمسلمین موسوی آملی امام جمعه بخش سرخ رود در نماز عبادی سیاسی جمعه

(خطبه دوم)

۵ مرداد ماه ۱۳۵۸ اولین نمازجمعه تهران به فرمان امام ره و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی ره در دانشگاه تهران برگزار شد اکنون در ۹۰۰ نقطه کشور هر جمعه نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه برگزار می شود نمازجمعه کانون عبودیت الله، بصیرت افزایی عمومی، تجلیل گاه اخوت، مهربانی، همدردی و تبادل نظر بین آحاد مردم است.

با توجه به نقش و اهمیت این هدیه خدایی که یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی است این فریضه الهی از همان ابتدا مورد حقد و کینه منافقان بود به گونه ای که به هر شکل ممکن سعی در تخریب و از بین بردن این بنای رفیع را داشتند از جمله ترور چهار امام جمعه و عملیات تروریستی در نمازجمعه تهران و شهید و مجروح کردن تعدادی نمازگزاران که اخیراً هم امام جمعه عزیز کازرون را در ایام شب ۲۳ قدر ترور کردند و به شهادت رساندند

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) می فرماید: کسی که ندای اذان نمازجمعه را بشنود، نمازجمعه بر او واجب خواهد شد

در جای دیگر چقدر زیبا رسول ختمی مرتبت (ص) می فرمایند: چهار تو عمل زندگی را از نو آغاز می کنند: ۱-بیمار هنگامی که بهبود یابد ۲- مشرک هنگامی که اسلام می آورد ۳- حج گذارنده، هنگامی که از مناسک آسوده شود ۴- آنکه بعد از گذراندن نمازجمعه باز می گردد بحارالانوار ج۸۶ ص۱۹۷

در جای دیگر پیامبر اکرم (ص) می فرماید: کسی که در روز جمعه ناخن هایش را گرفته و صورت خود را اصلاح نماید دندان هایش را مسواک زده، برای رفتن به نمازجمعه غسل کند هفتاد هزار فرشته او را بدرقه کرده و برایش طلب استغفار نموده و شفاعتش می کنند

خطبه های نمازجمعه عبادی و سیاسی است در خطبه اول توصیه همه ی مردم به رعایت تقوای الهی و استفاده از ذخیره عظیم و ارزشمندی برای تعالی روحی انسان جهت افزایش بیش از پیش ذخیره معنوی می باشد

خطبه دوم استکبار ستیزی و رسیدگی به مشکلات مردم و موضوعات منطقه ای و فرا منطقه ای و پیامدهای شکست جبهه استکبار در مقابل جمهوری اسلامی ایران می باشد نابودی ملت ایران هدف واقعی مستکبرین عالم است هر یک از فشارها و تحریم ها در این ۴۰ سال یک ملت و یک کشور را از پای در می آورد اما ملت ایران در مقابل مجموعه آن فشارها ایستاد و روزبه روز آگاهتر، قوی تر و مصمم ترنند و جبهه متحد دشمنان را شکست داد

دشمنان بدنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند جایگاه نمازجمعه یعنی بصیرت افزایی مردم عزیز امام جمعه و اعضای ستاد نمازجمعه در گام دوم انقلاب طبق فرمایش حضرت آقا باید حضور میدان داران اصلی انقلاب در نمازجمعه را پر رنگ تر از گذشته کنند از فرصت هایی که سوخت تا تجاربی که باید بدست آورد باید مردم عزیز را امید واقعی داد با حضور جوانان که همه راه حل برطرف کردن مشکلات کشور جوانان هستند.

جوانانی که روباه خبیث انگلیس را به زانو در آوردند و تفکر تعامل با کشورهای غربی را بی اعتبار کردند و کشوری که در ایران وکیل و وزیر انتخاب می کرد با توقیف کشتی انگلیسی الان واسطه می فرستد برای اینکه کشتی خود را آزاد کند که در کیف انگلیسی مشاهده کرده بودید دولت و ملت ایران اگر نرمش می خواهد در مقابل دشمنان داشته باشد نرمش قهرمانانه است و اگر مذاکره می کند طبق فرمایش مقام عظمای ولایت با دزدان دریایی مذاکره نمی کند و طبق کلام رییس جمهور محترم آماده مذاکره با رهزن دریایی و ناقض برجام نیستیم و هرگز امتیازی نخواهیم داد ملت ایران اراده و قدرت پاسخگویی به هر تهدیدی را دارد و دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافلگیری باشد هر کس بخواهد تعرضی به کشور بکند هرگز بی جواب نمی ماند و پاسخ دندان شکنی را جوانانی که امام را ندیدند ۸ سال دفاع مقدس را ندیدند باکری ها و همت ها را ندیدند به متجاوزین خواهند داد

(روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.