امروز: شنبه ۱۱-تیر-۱۴۰۱ / السبت 03-ذو الحجة-1443 / Saturday 2022-July-2

مناسبت روز
پیام روز :

گروهک تروریستی منافقین مصداق واقعی منافق و خوارج زمان ما

گروهک تروریستی منافقین مصداق واقعی منافق و خوارج زمان ما

پنجم مرداد سالگرد عملیات افتخارآفرین مرصاد است؛ بدنامی و سیه‌رویی همیشگی منافقان در تاریخ، محکوم به زوال بودن منافقین، تاکید بر شناخت منافقان، مراقبت در منافق نامیدن دیگران، لزوم توبه آمریکا به سبب حمایت از منافقان و مقابله با نفاق نکاتی است که مورد تاکید رهبر انقلاب بوده است.

دکتر سید محمود موسوی آملی امام جمعه بخش سرخ رود گروهک تروریستی منافقین را مصداق واقعی منافق و خوارج زمان ما می‌دانند و نشان دادن تفکر غیراسلامی به صورت اسلامی، پرداختن به قرآن و نهج‌البلاغه در ظاهر، ظاهر اسلامی و باطن مارکسیستی، ادعای دینداری و در عین حال بمب‌گذاری و کشتن بی­‌گناهان را از جمله ویژگی‌های آنها برمی­‌شمارند.

دکتر موسوی آملی گفت: امروز برخی از سیاست‌های غربی، سعی میکنند این روسیاه‌ها را تطهیر و منافقین را به یک شکلی در موضع مظلومیت نشان داده و برایشان فضای مظلومیت ایجاد کنند و البته نخواهند توانست.

امام جمعه سرخ رود اظهار داشت: به اشتباه، مارقین را افراد مقدّس‌مآب می‌نامند اما مسئله‌ مقدس‌مآبی نیست در بین اصحاب امیرالمومنین کسانی بودند که از آنها خیلی مقدس‌تر بودند، مسئله این است که کسانی تفکر و دیدی دارند که با ظواهر دین هم سازگار است، اما ریشه‌ معرفتی ندارد و عمیق نیست. اینها شناخت ندارند تا بتوانند در موارد اشتباه، خود را از انحراف نجات دهند. یک‌جا آن‌قدر تند می‌ایستند که می‌گویند چون قرآن سر نیزه است، نباید به آن تیراندازی کرد زیرا قرآن مقدّس است. وی با اشاره به اینکه در جنگ صفین با حیله‌ شامی‌ها قرآن‌ها سر نیزه شد افزود: اینها آن‌قدر نسبت به قرآن متعصب و علاقه‌مند و افراطی شدند که از امیرالمؤمنین که قرآن ناطق بود برای قرآن اهمیت بیشتری قائل شدند. آمدند به امیرالمؤمنین فشار آوردند و گفتند اینها اهل قرآنند، برادر مسلمانند؛ با اینها نباید بجنگی! با تهدید، امیرالمؤمنین را وادار کردند جنگ را نیمه‌کاره رها کند. همینها بعد از آن‌که فهمیدند فریب خورده‌اند و سرشان کلاه رفته است، از آن‌طرف آن‌قدر دچار تفریط شدند که گفتند همه‌ ما کافر شده‌ایم و علی هم کافر شده لذا باید توبه و استغفار کند! این افراد به‌خاطر این‌که ریشه‌ معرفتی و اعتقادی درستی ندارند، به‌راحتی ۱۸۰ درجه مسیر انحراف را طی می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر بخواهید نمونه‌ این قضیه را در انقلاب ما پیدا کنید، منافقین هستند؛ همینهایی که اول انقلاب در مبارزه با آمریکا امام را هم قبول نداشتند، بعد رفتند زیر دامن آمریکا مخفی شدند و از آمریکا پول گرفتند و به صدام پناهنده شدند. وقتی ریشه‌ معرفتی نباشد؛ غرور ناشی از نادانی به یافته‌های ذهنی خود باشد و تمسّک به ظواهر دین هم وجود داشته باشد، نتیجه این می‌شود؛ مارقین.

(روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.