امروز: جمعه ۱۵-مهر-۱۴۰۱ / الجمعة 12-ربيع أول-1444 / Friday 2022-October-7

مناسبت روز
پیام روز :

روایت امام جمعه تهران از واکنش سردار سلیمانی به پیشنهاد کاندیداتوری‌اش برای ریاست‌جمهوری

روایت امام جمعه تهران از واکنش سردار سلیمانی به پیشنهاد کاندیداتوری‌اش برای ریاست‌جمهوری

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه امروز تهران، هفته گذشته را هفته عجیبی توصیف کرد و گفت: از سحر جمعه گذشته تا این جمعه فضای کشور عزیزمان و منطقه مقاومت، آکنده از عطر تقوای الهی بود

وی، ویژگی خاص سردار سلیمانی را تقوای الهی دانست و افزود: همین کلمه متفاوت و ممتاز و پرمعنا، رمزگشایی می‌کند از شخصیت حاح قاسم عزیزمان و این غوغا و قیامتی که برپا شد، حکایت از ظرفیت معنوی و ارتباط عمیق و شایسته این عبد صالح با پروردگار متعال است که شهادت او چنان عطری را رها کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر معنویت را استشمام کردند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: بعد از شهادت سردار سلیمانی،‌ شاهد یک تحول عظیم و روحانی هستیم و این معجزه تربیت الهی، تربیت علوی و تربیت فاطمی است که در زمانه ما به صورت یک مکتب ممتازِ برجسته، دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خودش یعنی مکتب تربیتی عالی امام خمینی است.

**واکنش سردار سلیمانی به پیشنهاد کاندیداتوری‌اش برای ریاست‌جمهوری

حاج علی اکبری به نقل از یکی از دوستان خود گفت: به حاج قاسم گفتم که محبوبیت شما اقتضا می‌کند کاندیدای ریاست‌جمهوری شوید. ایشان در جواب گفتند: «من نامزد گلوله‌ها و نامزد شهادت هستم. سال‌هاست در این جبهه‌ها به دنبال قاتل خودم هستم، امّا او را پیدا نمی‌کنم».

حاج علی اکبری اظهار داشت : هفته عجیبی را پشت سر گذاشته‌ایم و حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی برپا شد. این چهل سال مجاهدت مخصوصا در این منطقه مقاومت که این شهید عزیزمان به تعبیر مقام معظم رهبری شجاعت را در منطقه با تدبیر در هم آمیخته بود و همه را در خدمت اخلاص به پروردگار متعال به میدان آورده بود؛ در واقع ایشان هم حلقه‌های منطقه مقاومت را  در هر جایی که بود،‌ تقویت کرد و هم در جای مورد نیاز حلقه های مقاومت را تأسیس کرد.

وی افزود:‌ امثال حماس و جهاد در فلسطین، امثال حزب الله در لبنان و انصار الله یمن از پشتیبانی و مشاورت او بهره‌های فراوان بردند.

حاج علی اکبری بیان کرد:‌ ایجاد حلقه‌های جدید مثل حشد الشعبی، قوات الوطنیه تا فاطمیون و حیدریون و زینبیون و امثال این ها، از حسنات وجودی این شخصیت بود، اما مهم تر از این کار بزرگی که حاج قاسم کرد این حلقه‌های را با آن ظرفیت و هوش بالا به هم متصل کرد. او حلقه ها را به هم متصل کرد و یک زنجیره طلایی از مقاومت را در منطقه به وجود آورد و همه این اتصالات را با مرکز فرماندهی کل و تدابیر عالی و راهبردهای فرماندهی کل و رهبری عالی قدر و امام عزیز  به دقت و هوشیاری تمام در منطقه اجرا کرد.

**عقیم ماندن توطئه‌های استکبار با اقدامات حاج قاسم سلیمانی

وی ادامه داد:‌ نتیجه این اقدامات این شد که توطئه های استکبار در منطقه از داعش عقیم ماند و امثال اینها را از منطقه  پاکسازی کرد. او امنیت را در منطقه ارتقا و فرهنگ مقاومت را در سطح منطقه گسترش داد و نتیجه دیگرش این شد که هم جامعه ما ایران امنیتش تا حد زیادی با این عمق راهبردی که به وجود آورد،‌ تضمین شد و هم امنیت جهانی را ارتقاء داد و در نهایت سردار امنیت افرین و صلح آفرین شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ امنیتی که محصول سازش باشد امنیت نیست و دوامی ندارد، امنیتی که محصول مقاومت فعال است دوام دارد. چنین امنیتی است کار بزرگ این عزیزمان بود. 

حاج علی اکبری با اشاره به کارویژه شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت:‌ استمرار همان فتح الفتوح امام راحل(ره) و مکتب امام راحل(ره) یعنی تربیت عناصر مؤمن، شجاع، فکور و نگاه تمدنی در این منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه و تربیت جوانان رشید و شایسته کار ویژه حاج قاسم سلیمانی بود.

(روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.