امروز: پنج شنبه ۱۶-تیر-۱۴۰۱ / الخميس 08-ذو الحجة-1443 / Thursday 2022-July-7

مناسبت روز
پیام روز :

حجت‌الاسلام صدیقی: مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند/ معامله قرن هرگز به نتیجه نمی‌رسد

حجت‌الاسلام صدیقی: مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند/ معامله قرن هرگز به نتیجه نمی‌رسد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: تقوا دژ شکست ناپذیر است و کسی که در زندگی رعایت خدا را کند و محور حرکات و سکناتش، تحصیل رضای خدا و پرهیز از غضب پروردگار عزیز و حکیم باشد، خداوند متعال با او معیت دارد.

وی افزود: البته خداوند با همه معیت دارد؛ ولی خداوند با اهل تقوا معیت نصرت، هدایت، رفاقت و رحمت دارد. خداوند گره‌گشای کار هست و برای اهل تقوا جنود و عالم امکان را در اختیار او قرار می دهد.

صدیقی ادامه داد: اگر هواپرستی و تعلقات پست دنیوی اجازه دهد، انسان وجود خداوند در خود و قلبش را می‌یابد. قلب انسان بارگاه و حرم حق است و اگر آلوده شود، خداوند این خانه را وا می‌گذارد و محل تروریست‌ها و اراذل و اوباش می‌شود.

** امام خمینی(ره) تغییر دهنده مسیر تاریخ بود

خطیب جمعه تهران با تبریک ایام میلاد حضرت زهرا(س) ام ابیها و سالروز ولادت فرزند او حضرت امام خمینی(ره)، گفت: امام(ره) احیاگر حکومت دین و تغییر دهنده مسیر تاریخ بود.

وی افزود: در مورد حضرت زهرا(س) عجایب و خصائصی وجود دارد که انسان را مبهوت می‌کند؛ ایشان بهترین الگو برای الگوها است و تا آنجایی که قطب عالم یعنی وجود مقدس حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) مادرشان را بعنوان اسوه خود معرفی کردند و پدر امام زمان نیز فرمودند مادر ما بر ما حجت است که این نشان می‌دهد در تمام ابعاد خلیفه‌اللهی حضرت زهرا(س) نمره اول است.

صدیقی با اشاره به در پیش بودن روز زن و با بیان اینکه حضرت زهرا(س) انسان کامل است، عنوان کرد: ایمان ایشان فقط قلبی و باطنی نبود بلکه تمام اعضای او خداگو و در خدمت خدا بود. او در خدمت دین بود و جز به رضای خدا به چیزی فکر نکرد.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه بانوان سعی کنند مثل حضرت زهرا، ایمان در وجودشان مانع بی صبری‌ها و بی مسئولیتی‌ها شود، اظهار داشت: در میان اعمال نماز بهترین عمل است؛ بانوان نماز را جدی بگیرید و از آن کمک بگیرید؛ شوهرداری و بچه داری برای زن، رسالت اول زن است که هیچ چیز جای آن را نمی گیرد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه و در بخش دوم خطبه‌های خود اظهار داشت: تغییر سیاسی باید مورد توجه همه مدیران باشد. چراکه چند روزی پشت این میزها نشستید و همه چیز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از یاد بردید. این میزها مگر چقدر اعتبار و قیمت دارد و چه حاصلی از این میزها عاید انسان می‌شود؟

** میز و مسئولیت برای ادای حقوق مردم است

صدیقی در ادامه یادآور شد: اگر انسان بداند امانت‌دار خداست این میزها برایش وحشتناک می‌شود. حق این میزها که ادای حقوق مردم، حفظ بیت‌المال، رسیدن به داد مردم است. اگر نباشد جز ضرر چیزی ندارد. اما تقوای اداری و سیاسی می‌خواهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اینکه آدم عوض خدمت حاشیه‌سازی کند و ملت اسلام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر یک پرچم قرار دهد، پرچم‌های انحرافی و بدلی درست کند و عوض اینکه مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دلگرم به کشور و انتخاباتشان کنند، آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بی‌اعتبار کنند؛ وجدان، فطرت و عقلشان به آنها چه می‌گوید؟ چرا ما این طور می‌کنیم و رعایت نمی‌کنیم؟ مگر مرگ نیست و دنیای ما تا مرگ چقدر فاصله دارد؟

** با وجود دو قطبی‌هایی که دلدادگان غرب ایجاد کردند، ۲۲ بهمن مانند اول انقلاب شد

خطیب جمعه تهران با اشاره به مناسبت‌های پیش رو بیان کرد: ما در همه امور باید دائما بدهی خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خدا بدهیم؛ چراکه خداوند دائما به ما نعمت می‌دهد. ما غرق در نعمت‌های الهی هستیم اما این انقلاب نعمت عظیمی بود و این روحیه انقلاب مردم ما ۴۰ سال انقلاب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سال به سال جشن می‌گیرند و هیچ سالی همه کاهش ندارد. با همه دوقطبی‌هایی که بعضی از دلدادگان به غرب، نارضایتی‌هایی از اسلام و حکومت ولایی ایجاد کردند و خواستند که در انتخابات و فتنه‌ها مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مقابل همه قرار دهند،‌ اما وقتی ۲۲ بهمن می‌شود عین اول انقلاب می‌شود.

صدیقی با اشاره به اینکه انقلاب مربوط به هیچ حزب و گروهی نبود، گفت: انقلاب مربوط به هیچ نژاد و منطقه‌ای نبود بلکه انقلاب اسلامی و مردم ایران و مستضعفان بود و دیدید در ۲۲ بهمن هیچ حزبی مطرح نبود و عکس هیچ فرد یا شخصیت مطرح نیست. در چنین روزی همه ملت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکپارچه می‌بینید و هیچ کس نمی‌تواند بین صفوف مردم جدایی بیندازد و همه زیر پرچم الهی حرکت می‌کنند که از نعمت‌های بزرگ است.

** رفتار مردم ما دشمنان را مأیوس می‌کند

وی در بخش دیگری از سخنانش از آحاد مردم و جامعه‌ای که در کشتی ولایت و اهل بیت‌(ع) در برابر طوفان‌ها مصونیت دارند و به سوی صاحب ظهور امام زمانشان(عج) با دلگرمی و امید حرکت می‌کنند تقدیر و تشکر کرد و گفت: این مردم بابصیرت، فهیم، قدردان و دارای دل امام زمانی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که دشمن را مأیوس می‌کنند.

خطیب جمعه تهران افزود:‌ انصافا در همه شهرها حضور بسیار چشمگیر و گسترده بود و در برخی شهرها مانند شیراز و کرمانشاه حتی تا ۳۰ درصد افزایش حضور مردم را شاهد بودیم. این حضور، حضور الهی، قرآنی، اقتدار و امید و دوام انقلاب و وابستگی دل‌ها به خون‌های ریخته شده برای این انقلاب است.

صدیقی ادامه داد: انقلاب ما انقلاب طاغوت‌ستیز و استکبارستیز است، لذا جشن سالانه انقلاب پدیده بی‌بدیل و نعمت مستمر پروردگار متعال است که معجزه‌وار، همه ساله دشمنی که یک سال زحمت کشیده و فکر کرده در برخی مقاطع طوفان‌هایی بپا کرده را ناامید می‌کند.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این انتخابات پدیده انقلاب بود. قبل از انقلاب مردم در سرنوشت خودشان نقشی نداشتند و به حساب نمی‌آمدند. گرچه مردم ما به اعتبار فرمایش حضرت امام (ره) که مردم روحشان، روح، جان و هویدای قلبشان امامت است و منتظر هستند امام زمان بیایند. همه یک خانواده می‌شدند و با یک دستور از مصدر حکومت اسلامی با یک ندا به میدان می‌آمدند.

** برخی می‌خواهند بین جمهوریت و ولایت فاصله ایجاد کنند

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس اضافه کرد: تمام تشنگان عدالت و عبودیت و تجلی حق دلشان آب می‌شود، «ولی» یعنی همه ملت، اما برخی می‌خواهند بین جمهوریت و ولایت فاصله ایجاد کنند. اگر امام ما دستور نداده بودند و نخواسته بودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه اضافه شود، مردم ۹۸ و خرده‌ای درصد به جمهوری اسلای رای نمی‌دادند.

صدیقی ادامه داد: نظام ما نظام ولایت و امامت است مردم جانشان رهبری است. همانگونه که شهید سلیمانی آیت کبری انقلاب ما سه قسم جلاله می‌خورد و می‌گوید والله والله ولله، شما عاقبت به خیری‌تان منوط به این است که با آن حکیمی که تشنه این انقلاب است باشید.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این امر که در ابتدای انقلاب با فرمان امام جلوی تانک‌ها آمدید و خونتان را نثار کردید و ۸ سال خون جوانان‌تان به پای شجره دفاع مقدس و نظام اسلامی ریخته شد، این امام در وصیت‌نامه‌شان تاکید کردند ملت عزیز همیشه پای صندوق‌های رای برود و در انتخابات حضور پیدا کنند و رهبری عزیز ما با استدلال وتبیین از شما خواستند پای صندوق‌های رای بیایید و من مطمئن هستم شما در این مسیر حضور خواهید یافت.

** مجلس آینده باید در تراز خون شهید سلیمانی باشد

امام جمعه موقت تهران ضمن توصیه تشکیل مجلس کارآمد در دوره بعدی، گفت: مجلس باید مجلسی در تراز این عظمت ملی مردم و در تراز شهیدی [شهید سلیمانی] که خدا برای مردم آبرو قرار داد، باشد.

صدیقی افزود: شهید سلیمانی بیدارگر، هدایت‌گر بود و دل‌ها را با خدا مربوط کرد. این شهید بزرگ و شهید ابومهدی المهندس مردم را بار دیگر با هم متحد کردند. 

وی اضافه کرد:‌ مجلس آینده باید مجلسی در تراز خون شهید سلیمانی بوده و نمایندگانی داشته باشد که هم امین و هم امانت‌دار انقلاب باشند و با چشم و ابروی بیگانگان توافقنامه‌های آنچنانی را امضا نکنند. همچنین در رای دادن به کابینه به وزرای پرونده‌دار رای ندهند. ضمن آن در تثبیت شوراهای شهر و اشخاصی که بدنام هستند و بعد هم یکی پس از دیگری پرونده پیدا می‌کنند نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد:‌ نمایندگان باید بدانند مسئله شورای شهر بسیار مهم است چرا که آبادانی شهرستان‌ها به شوراهای امین است تا چشم نبندند و به صورت گروهی و حزبی به هر قیمتی رای دهند.

صدیقی همچنین یادآور شد: نمایندگان باید شجاع بوده و از قدرت‌های بزرگ مانند امام (ره)، شهدا مانند شهید سلیمانی درس بگیرند و قدرت این را داشته باشند که به رئیس‌جمهور قاتل جانی بگویند قمارباز من از عهده تو برمی‌آیم.

وی در ادامه ضمن توضیح به نمایندگان مجلس آینده خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید در تراز الگو بودن در جامعه را داشته باشند و در قله معرفت، عبادت، روح خدمتگذاری، زهد، بی‌توقعی، افتخار به خدمت کردن، رفتن به سوی زاغه نشینان و پرهیز از گردن کلفت‌ها و پولدارهای پیش‌رو باشند و پا برهنگان را فراموش نکنند. لذا هم قیامت و هم امامت،صداقت، خدمت، شجاعت و هم بصیرت لازم را باید لازمه کار خود قرار دهند.

** مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش عنوان کرد: نمایندگان مجلس باید به قدری فهیم باشند و زمان را بشناسند که یکپارچگی و نیازهای مردم و تماس با اولویت‌های را تشخیص دهند و همچنین قانونی وضع کنند که دو روزه و گروهی نباشد و ناظر بر ریلی‌گذاری برای حرکت تکاملی جامعه اسلامی باشد. 

وی تاکید کرد: ما مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند و بازرسی‌های مرتب داشته و تسهیل‌کننده حرکت قوه مجریه و قوه قضائیه باشد. 

** معامله قرن رسوایی برای آمریکا و اسرائیل است

صدیقی در بخش پایانی خطبه‌های خود طرح معامله قرن را یکی از فجایع دنیا در این روزها خواند و گفت: این طرح افتضاح و رسوایی برای رئیس‌جمهور رسوا و بی‌آبروی آمریکا و اسرائیل است. 

وی افزود: خانه‌ها و ملک مردم گرفته و یک مملکت را از خانه‌های خود بیرون کردند و حالا دارند بذل و بخشش می‌کنند و اسم آن را معامله قرن می‌گذارند. این طرح از همان قدم اول شکست‌خورده است و مایه خیزش جدید فلسطینی‌های حق به غارت شده و در دنیای اسلام یک حرکت، خیزش و انقلاب جدیدی را بپا کرده است و در این هدف شوم مطمئنا هرگز به نتیجه موردنظرشان نخواهند رسید.

امام جمعه موقت تهران در خاتمه گفت: اگر موضوع برف گیلان را نگویم بی‌انصافی است؛ چراکه مردمی در آنجا گرفتار هستند. هرچند مسئولان زحمت می‌کشند ولی حالا چرا؟ این طور بحران‌ها باید پیش‌بینی‌ می‌شد و با پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی باید تمهیدات لازم اندیشیده می‌شد؛ چراکه کشور ما بحران‌زا است،‌ لذا مسئولان باید برنامه ریزی‌هایشان دقیق باشد و امروز ما از مسئولان و آحاد مردم توقع داریم به گرفتارانی که در این طور بحران‌ها هستند توجه کنند؛ چراکه مشکل برق، آب و گرمایش دارند.

(روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.