امروز: شنبه ۱۱-تیر-۱۴۰۱ / السبت 03-ذو الحجة-1443 / Saturday 2022-July-2

مناسبت روز
پیام روز :

مسابقه بر سر تقدیم بهترین خدمت به ملت/چرا جلوی افزایش قیمت ها را نمی گیرند/آقای جهادگر؛ دلار سوار ماشین اقتصادی شده تخت گاز دارد می رود/نتیجه برجام و مذاکره با غرب سکه ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

مسابقه بر سر تقدیم بهترین خدمت به ملت/چرا جلوی افزایش قیمت ها را نمی گیرند/آقای جهادگر؛ دلار سوار ماشین اقتصادی شده تخت گاز دارد می رود/نتیجه برجام و مذاکره با غرب سکه ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

 (خطبه دوم)

هفته قوه قضائیه را تبریک گفته و یاد و خاطره شهید مظلوم حضرت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از خدمتگزاران به نظام مقدس اسلامی را گرامی می داریم.

سیاست در قرآن به معنای برپایی عدالت است قرآن یک جا می فرماید: «اَقِیمُوا الدِّین» در جای دیگر می فرماید: «اَقِیموا الصَّلاه» و در جای دیگر می فرماید: «اَقِیمُوا الوَزن» یعنی دین داری و عبادت و عدالت هر سه با یک تعبیر آمده است.

اسلام عدالت را در امام جماعت، قاضی، شاهد، مرجع تقلید و رهبر شرط دانسته است.

شهید مظلوم بهشتی (رضوان الله تعالی علیه) می فرماید: هر حزب و گروه را به مسابقه دعوت می کنیم مسابقه بر سر قدرت؟! هرگز! مسابقه بر سر تقدیم بهترین خدمت به ملت.

قضات محترم طبق فرمایش ریاست قوه قضائیه جناب حجه الاسلام و المسلمین رییسی دقت کنند که گرفتار رشوه بازی فعالان اقتصادی نگردند.

کارهای زیبایی در زمان آقای رییسی انجام شد برای اولین بار حساب های قوه قضائیه به مردم گزارش داده شد. یکی از نکته های مهم در قضاوت باید جلوی وکلائی که عدالت ندارند بایستند همانطور که قضات باید سلامت داشته باشند وکلا هم باید سلامت داشته باشند وگر نه عدالت تهدید جدی خواهد شد قضّات باید از محکومیت غیر حبس استفاده کنند نه اینکه بعضی از کلام شاکی یا متشاکی خوششان نیاید تهدید به حبس و زندان بکنند قضات باید سعه صدر داشته باشند باید بروکسی مازاد اداری قوه قضائیه برداشته شود مردم هر کاری می خواهند انجام دهند پولی باید بپردازند یکی دیگر از اقداماتی که قرار است انجام شود تسهیلات بانکی و قراردادها باید شفاف شود رییس قضای کشور تاکید علنی بر علنی کردن دادگاه ها نمودند که این را بعنوان اصل عنوان کردند اگر این اصل اجرایی شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

از اینکه مجلس به دنبال طرحی برای تشویق افشاگران فساد است خوشحالیم اما بشرط اینکه مردم میاندار اصلی اداره کشور باشند دولت باید به معنای نظام دیوانسالاری به نقش هدایت و نظارت بازگردد مدل حکمرانی بر مبنای اندیشه نظام امام و امت باید تحول یابد.

چرا دولت محترم و مسئولین اجرایی برنامه خود را برای جلوگیری از افزایش افسار گسیخته ارز، کالا و خدمات و مسکن را اعلام نمی کنند و جلوی افزایش قیمت ها را نمی گیرند بعضی از مسئولین اجرایی خود را جهادگر اقتصادی معرفی می کنند آقای جهادگر؛ دلار سوار ماشین اقتصادی شده تخت گاز دارد می رود وضعیت به شکلی شده که علاوه بر افزایش قیمت ها، شاهد تداوم این جهش ها هستیم و بدون اعمال سیاست هایی از سوی بانک مرکزی قطعاً روند افزایش قیمت سکه و ارز و بورس متوقف نخواهد شد بانک مرکزی چرا حالت منفعل دارد و نمی تواند بر بازار اثر بگذارد.

نتیجه برجام و مذاکره با غرب سکه ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی، دلار ۳۰۰/۱۹ تومان، پراید ۹۰ میلیون تومان و مرغ هم بالای ۱۹ هزار تومان.

الان در تهران پشت بام خانه را هر شب ۵۰ هزار تومان دارند اجاره می کنند وقتی وحید مظلومین سلطان سکه را اعدام کردند سکه ۴ میلیون تومان بوده است و امروز بالای ۸ میلیون تومان است می دانید چرا با اعدام مظلومین سکه ارزان نشد؟ چون جای کسی که با رانت به امثال مظلومین سکه و دلار می داد در جایگاه متهم خالی است در حالی که رهبری فرمودند: کسی که این سکه ها و دلارها را داده است باید محاکمه شود.

 (روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش سرخ رود)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.