امروز: پنج شنبه ۱۶-تیر-۱۴۰۱ / الخميس 08-ذو الحجة-1443 / Thursday 2022-July-7

مناسبت روز
پیام روز :

جلسه دوم سلسله جلسات شرح نهج البلاغه

جلسه دوم سلسله جلسات شرح نهج البلاغه

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی امام جمعه شهرستان عباس آباد در سلسه جلسات شرح نهج البلاغه در شرح حدیث لِسَانُ الْعَاقِلِ وَرَاءَ قَلْبِهِ وَ قَلْبُ الْأَحْمَقِ وَرَاءَ لِسَانِه بیان فرمودند:
زبان عاقل و احمق متفاوت است،زبان عاقل در پشت قلب اوست، و قلب احمق در پشت زبانش قرار دارد
سید رضی ره بیان داشته این کلام امیربیان ع شگفت انگیز ترین سخنان حضرت می باشدو منظور این است که عاقل زبانش را رها نمى سازد در سخن گفتن مگر بعد از مشورت و فکر و سنجش.ولى احمق حرفها و سخنانى که از زبانش مى پرد قبل از مراجعه بفکر و دقت و اندیشه است. بنا بر این گویا زبان عاقل تابع و پشت قلب او است و قلب احمق تابع زبانش می باشد.
قَلْبُ الْأَحْمَقِ فِی فِمهِ وَ لِسَانُ الْعَاقِلِ فِی قَلْبِهِ قلب احمق در دهان او است، و زبان عاقل در قلب او،مقصود مولا این نیست که ما حرف نزنیم مقصود مولا این است انسان در زیر زبانش نهفته است. بنا بر این سخن خود را کاملاً بسنج و آن را بر عقل و معرفت خود عرضه کن و خوب دقت و تامل بنما اگر براى خدا و در راه رضاى او است سخن بگو و گر نه سکوت بهتر از آنست.تو می توانی با این حرف خودت در مسیر شکوفایی نظام قدم برداری و با یک حرفت لطمه به این مردم بزنی! با یک حرف می توانی باعث آبادانی کشور بشوید و با یک گفتارت می توانی بر علیه این مردم قدم برداری!
🎤امام جمعه شهرستان در ادامه به شهادت دکتر محسن فخری زاده اشاره و فرمودند:
جایگاه این شهید خیلی رفیع بوده است چرا که نخست وزیررژیم جعلی اسرائیل در شوی تبلیغاتی خودش نام این شهید را برده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.