امروز: چهارشنبه ۱۵-تیر-۱۴۰۱ / الأربعاء 07-ذو الحجة-1443 / Wednesday 2022-July-6

مناسبت روز
پیام روز :

مراسم گرامیداشت عمار انقلاب

مراسم  گرامیداشت عمار انقلاب

مراسم گرامیداشت عمار انقلاب حضرت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی(ره) با حضور محدود مردم و روحانیت ، با سخنرانی حاج آقا موسوی آملی و مداحی کربلایی حسین نظرپسندی در مسجدجامع شهرستان عباس آباد برگزار گردید.
امام جمعه شهرستان در ابتدای سخنرانی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(علیه السلام)که فرمودند: الْعِلْمُ مَقْرُونٌ بِالْعَمَلِ فَمَنْ عَلِمَ عَمِلَ وَ الْعِلْمُ یَهْتِفُ بِالْعَمَلِ فَإِنْ أَجَابَهُ وَ إِلَّا ارْتَحَلَ عَنْهُ بیان داشتند:آنهایی که در مسیر علم کوشا هستند و به این علم عمل می کنند به این جایگاه رفیع می رسند و کسانی که از این علم در مسیر انحراف استفاده می کنند به فنا کشیده خواهند شد در اینجا کلام حضرت سه تفسیر وجود دارد.که برترین تفسیر این است علمی که در مسیر عمل هست این عمل ما را به ذات اقدس الله نزدیک میکند.
حاج آقاموسوی با اشاره به خصوصیات شخصیتی و علمی و سیاسی ایشان بیان فرمودند: از جمله کسانی که بعد از فتنه ۷۸ کوی دانشگاه در قبل از خطبه های نمازجمعه دست به روشنگری می زد ایشان بودند. علامه بزرگوار مصباح یزدی همانند عمار امیرالمومنین(علیه السلام) زبان گویای امام خامنه(حفظه الله) جهت روشنگری و بصیرت افزایی در فتنه ها بودند که دشمنان این نظام زبان گویا و بصیرت افزای ایشان را تاب نیاورده و در روزنامه آزاد آن روز دست به هتاکی ایشان زدند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمودموسوی آملی در پایان ضمن گرامیداشت یادو خاطره این شخصیت بزرگ علمی و سیاسی و بصیر،علوّ درجات و مغفرت را از رحمت الهی برای ایشان مسألت نمودند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ می‌باشد.